Historie

 
Velmi krátce.
 
Na začátku roku 2009 se začala rýsovat kapela složená z kytaristy Jardy Kohouta a zpívající kytaristky Evy Jirků . Po zjištění, že by to chtělo rozšířit o basu, připojil se Jarda Mach.

 Na inzerát se po čase dále připojili Venca Tomšů na foukačku a Zdenda Mašek na banjo. Vznikla skupina SANTAL.

 
Václav
záhy odchází,  Zdenda se učí na foukačku (místo Václava). Následuje přejmenování na J.J.E.Z. (Jarda, Jarda, Eva, Zdeněk).

 Jarda Mach odchází založit jinou kapelu (KALYPSO). Na basovu zaskakuje Karel Šedivý z Lazarů.
 
Začátkem roku 2010 nastupuje Jirka Henych na basovku. Následuje přejmenování na JEZ a posléze na JEZ-country.

 K 1.8.2011 odchází J. Kohout. Jako dlouhodobý host nám pomáhá Honza Kopal na dobro a steelku z domovské skupiny GROŠÁCI a také se tu krátce mihnul Karel Chládek na kytaru z téže.

 V říjnu 2012 se přihlásil na inzerát Pepa Mech Polesný. Že prý má kytaru, se kterou by se chtěl zapojit. A tak je mezi námi.

 Od března 2013 Honza Kopal funguje jako občasný host, vzhledem k tomu, že GROŠÁCI opět rozjíždí nový projekt a Honza předpokládá, že nebude stíhat. Ale přislíbil...

V soutěži DIVA - Fénix rádio: Dle mého počítání jsme se umístili v celkovém pořadí VŠECH žánrů na 7. místě z 33 zúčastněných, což si myslím není tak špatné a v "naší" kategorii jsme na 2. místě za Standou ČERMÁKEM a před STRÁNÍKY (znalí vědí...). Co dodat?
 Ke dni 22.7.2013 odchází basák Jirka Henych. A abych nezapomněl na naši "železnou jistotu", musím alespoň tady zdůraznit, že vždy, když jsme v personálním prů.... v oblasti basování tak nás zachrání nestor-muzikant Tomáš Nekola. Takže mu alespoň touto cestou (mimo jiné) MÓÓÓC děkujeme.

Stodola Michala Tučného v Hošticích 2013: Hned po našem začátku se volná místa u malé scény téměř okamžitě zaplnila. Lidé pozitivně reagovali na námi produkované "tučňákovky", takže jsme od pořadatelů dostali k dispozici nejen domluvených 40 minut, ale přidávali jsme ještě 5 kusů, a ani pak nás nechtěli nechat odejít. Sice to nic neznamená, ale potěší. Vzhledem k tomu, že ještě nejsme "sjetí" s novým basákem, opět nám vytrhl trn Tom Nekola, který si od "tlamičky" utrhl vodáckou akci a opět vypomohl. Jemu patří náš nesmírný vesmírný dík!


 Od září 2013 s námi hraje na klasický kontrabas neustále usměvavý Láďa Hradecký.

V roce 2013 na festvialu "Bohunický dřevák" jsme loňské vítězství neobhájili, ale 2. místo za staříkovou (80 let) rodinou nejméně 3 generací z 15ti soutěžících také není špatné. Ale vynahradili jsme si to po soutěži, když jsme hráli countrybál. Vzhledem k tomu, že jsme opět byli pořadateli a diváky pozváni na další ročník, tak zase příští rok.


Rok 2014 - Vy, kteří čučíte na "Šlágr TV", jste nás, jako kapelu, konečně mohli vidět na obrazovce. Máme tam natočených 16 kousků, které postupně uvidíte (za předpokladu, že neutečete od bedny).


Hráli jsme benefici pro malou Kačenku z Ratenic. V sále místní restaurace jsme po 30ti písních museli ještě přidávat asi 5 kusů. Hrálo se bezva, ikdyž z kraje byl trochu problém s místním zvukem, ale zvukaři byli posléze přístupní a dopadlo to fakt dobře. Vzhledem k atmosféře večera předpokládáme, že se to líbilo nejen nám, ale i většině 220ti platících.


 K 1.1. 2015 Láďa z časových důvodů odchází, a opět nás zachraňuje Tomáš Nekola, který působil v JEZu celou dobu jako "záskok". Od tohoto data se "natvrdo" stává stabilním členem naší kapely. A jsme rádi.

Přál bych všem kapelám takové diváky, jaké jsme měli s ostatními kapelami na potlachu v Bratislavě. Tři takty, a už se vrtí na parketu, bezvadně zpívají české country v češtině téměř až do rána. V česku se již v 21 hodin po sále a vestibulu potácí agresívní opilé postavy, jedinci, které nevědí "co by", a těchto pár jedinců kazí celkový dojem celé akce. Na slovensku se samozřejmě také pije, ale stále jsou družní, nejsou agresivní, a vědí, proč přišli: kvůlivá muzice, zpívat a tancovat.


Rok 2016 - Tak na festivalu "Dřevák" v Bohunicích jsme nevyhráli, ale 3. místo ze 14ti kapel také není k zahození.


Obě akce (Krakonošovka i Třebětice) se jako každý rok, jak vyplývá z reakce posluchačů, povedly.Trhy bezva - koupil jsem tam bodla na opékání "buřtů" za dvacku, a Třebětické selátko "k nakousnutí"!!!


Rok 2017 - Díky velké vytíženosti Toma jsme museli na akce na Slovensku oslovit slovenského bezva muzikanta i člověka - Petera Mišíka. Bubeníka, který je multi, a tak parádně zaskakuje i za Toma. Na "tancovačky" nám podrží "spodky" a je to. Strká to od rocku po country. Ale fakt bezva.


 
Tak zatím tak.
 
9.7.2018, Allo.